Warning: include_once(/data/clients/nic/codetipotrebuju.sk/www/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/html/codetipotrebuju.sk/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 20 Warning: include_once(): Failed opening '/data/clients/nic/codetipotrebuju.sk/www/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-phase1.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/html/codetipotrebuju.sk/public_html/wp-content/advanced-cache.php on line 20 Warning: include(/data/clients/nic/codetipotrebuju.sk/www/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/html/codetipotrebuju.sk/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65 Warning: include(): Failed opening '/data/clients/nic/codetipotrebuju.sk/www/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache-base.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/html/codetipotrebuju.sk/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 65 Warning: include_once(/data/clients/nic/codetipotrebuju.sk/www/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/html/codetipotrebuju.sk/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82 Warning: include_once(): Failed opening '/data/clients/nic/codetipotrebuju.sk/www/wp-content/plugins/wp-super-cache/ossdl-cdn.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/lib/php') in /home/html/codetipotrebuju.sk/public_html/wp-content/plugins/wp-super-cache/wp-cache.php on line 82 Princípy Školy s rešpektom pomôžu aj rodičom - Čo deti potrebujú

Princípy Školy s rešpektom pomôžu aj rodičom

„Posilňujeme dôležitých dospelých v zmene prístupu k deťom a mladým ľuďom a k zmene prostredia školy tak, aby z nej vychádzali jedinečné osobnosti, ktoré sú schopné rozvíjať svoj potenciál,“ je motto putovnej edukačnej výstavy Školy s rešpektom, ktorú v stredu 1. februára 2017 otvorí Nadácia pre deti Slovenska v priestoroch Eurovea v Bratislave.

Výstava fotografií a sformulovaných princípov Školy s rešpektom, ktorá bude návštevníkom obchodného centra sprístupnená do 14. februára, slovom i obrazom približuje pohľad na „inú“ školu – takú, kde sa deti cítia bezpečne a rady. Výstavu autorsky pripravili Aneta Chlebničanová, Peter Lenčo a Rastislav Očenáš, experti Inovačného vzdelávacieho centra v Nadácii pre deti Slovenska a odráža ich dlhoročné skúsenosti.

„Od roku 2010 mapujeme aj potreby detí a mladých ľudí v oblasti formálneho a neformálneho vzdelávania. A jednou z nereflektovaných potrieb sú aj zastarané a nevyhovujúce spôsoby učenia a vyučovania, ako aj absentujúca participácia detí a mladých ľudí,“ upozorňuje Aneta Chlebničanová. „Vo vzdelávacích programoch našej nadácie sme v praxi prichádzali na to, že opakujúce sa javy sú princípy, ktoré dokážu zasiahnuť nielen prostredie, ale aj celý výchovno-vzdelávací proces. Začali sme ich postupne popisovať a formulovať ako princípy Školy s rešpektom,“ opisuje ich vznik Aneta Chlebničanová. Zároveň zdôrazňuje, že „ich napĺňanie pomáha meniť školu zdola a vytvoriť zo školy prostredie, kde sa deti i učitelia cítia bezpečne, a odráža sa to v efektívnom učení.“

pozvanka_vystava

Na otvorení výstavy budú mať slovo rodičia aj ich deti – Karin Haydu, Petra Bernasovská a Peter Bažík, ktorí benefične podporia otvorenie výstavy. Podelia sa so svojimi skúsenosťami so školami a vzdelávacím systémom. Nielen na slávnostné otvorenie, ktoré sa bude konať 1. februára 2017 o 16:30 h, ale aj počas celého trvania výstavy sú vítaní všetci, ktorých sa táto téma dotýka a zaujímajú sa o ňu. Táto spolupráca je ďalšou zo spoločných aktivít Eurovea a Nadácie pre deti Slovenska.

Fotografie vznikali v rôznych kútoch Slovenska, v školách, ktorých učitelia absolvovali vzdelávacie programy Nadácie pre deti Slovenska, napríklad v Základnej škole v Kvačanoch (okr. Liptovský Mikuláš), v Škole u Filipa v Banskej Bystrici, či v Základnej škole s materskou školou v Smoleniciach). Jej realizáciu finančne podporila Koalícia pre deti Slovensko s podporou Nadácie Orange a Eurochild.

Nadácia pre deti Slovenska je mimovládna nezisková organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou, ktorej poslaním je podporovať mnohostranný rozvoj osobnosti dieťaťa a mladého človeka. Svoje poslanie realizuje prostredníctvom podpory užitočných, kvalitných a zaujímavých projektov a programov, ktoré citlivo a tvorivo reagujú na potreby a problémy detí a mladých ľudí.

EUROVEA je súčasťou a zároveň ohniskom spoločenského života v Bratislave. Počas doby jej fungovania bola Eurovea  miestom konania rôznych športových podujatí, výstav, fashion show, detských akcií a umeleckých vystúpení. K najvydarenejším určite patrili: ČSOB maratón, Night run, Majstrovstvá Slovenska v plážovom volejbale, AVON – pochod proti rakovine prsníka, Donau FEST, River show, European Space Expo alebo koncert DJ-skej hviezdy DJ Antoina.  Eurovea je tiež už tradične jednou zo scén Bratislavského kultúrneho leta.

Čítajte tiež: Výstava Školy s rešpektom

IMG_20161208_090420